PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi

PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi

PCB (Printed Circuit Bord), elektronik bileşenleri mekanik olarak destekleyen ve devrelerin çalışması için gerekli elektriksel bağlantıları içeren sistemdir. Türkçe karlığışı ise ‘Baskılı Devre Kartı’dır. Bu kartların koruma altına alınması, soğutma ve dış etkilerden korunması gerekmektedir. Bunun için PCB Kutusu tasarlanmakta ve üretilmektedir. FormBond, PCB kutularını katınıza, istenen standartlara ve testlere uygun olarak 3D tasarım yapmakta ve eklemeli imalat yöntemi ile seri üretimlerini gerçekleştirmektedir. Sonrasında ardıl işlemlerle kaplama, zımparalama, boyama, mekanik birleştirme ve paketleme işlemlerini yapmaktadır. PCB kutusu tasarımı ve üretimi için aşağıdaki formdan bize bilgilerinizi atın ve uzmanlarımız sizi arasın.

Error: Contact form not found.

İş Birliği Süreci

Talep formunuz bize ulaştıktan sonra uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacak ve işbirliği için ilk adım atılacaktır. İş birliği sürecinde fikri haklarınıza ve firmanızın her türlü mahremiyetine saygı duyacağız ve koruma altına alacağız. Gizlilik sözleşmenizi imzalayıp size göndereceğiz. İş süreci genel olarak aşağıda açıklanmıştır.

PCB Kutusu Üretimi

Belirli adetli projelerinizde kalıp maliyetini ve üretim kısıtlarını düşünmeden, özgürce tasarlayacağımız ve mühendislik hesaplarını yapacağımız PCB kutularının prototip üretimi ve testleri, sonrasında seri üretim ve ardıl işlemler ile firmanızın mükemmel ürün geliştirmesine katkı sağlıyoruz. Böylece pazarınızda rekabet üstünlüğü sağlayacak yüksek teknolojik ürünler geliştirmeniz için destek oluyoruz.

pcb kutusu tasarımı

.

PCB Kutusu Üretim Tekniği

PCB kutularınızın tasarımı ve sonrasında prototip üretimi, istenen standarda göre test edilmesi ve seri üretim süreci gerçekleştirilecektir. Bütün aşamalarda müşterilerimizin onayı ile süreci devam ettireceğiz. FDM teknolojisi tabanlı üretim tekniği ile aşağıdaki mükemmel malzemeleri kullanarak üretiyoruz.

  1. ABS (Akrilonitril Bütadiyen Stiren)
  2. ASA (Acrylonitrile Styrene Acrylate)
  3. PLA Pro (Polilaktik Asit)
  4. PA (Poliamid)
  5. Karbon Fiber / Cam Fiber Takviyeli PA

Malzeme seçiminde çalışma ortamı son derece önemlidir. Ayrıca üzerine gelecek yük ve sınır şartları. Güneş altında, kimyasal ortamda, kapalı ortamda veya yüksek mukavemet gereken zorlayıcı şartlarda çalışacak ürüne göre alternatif malzeme kullanıyoruz.

pcb kutusu 3d tasarım

Üretim şartlarını beklenen yüzey kalitesi, mukavemet ve maliyete göre beraber planlıyoruz. Üretim sonrası ürünün ardıl işlemlerini talebe göre yapıyoruz. Kaplama, zımparalama, boyama, paketleme ve sevkiyat. İstediğiniz renk ve kalitede ürünlerinizi üreterek firmanızın projelerinde yüksek başarı sağlaması için çalışıyoruz.

.

PCB Kutusunun Nümerik Simülasyon Tekniği İle Mühendislik Hesapları

Projelerinizde kullanacağınız özel ve adetli kutuların 3d tasarımları sonrası yapısal analiz ve termal analiz, ayrıca talebe göre akış analizleri yapın tasarımın doğrulamasını yapıyoruz. Hem de dünyanın en kaliteli nümerik analiz yazılımı Ansys programları ile. Sonuçlara göre tasarımı revize edip, gerçek çalışma koşullarına uygun simülasyon yaparak kayıp üretim maliyetlerinin ve özellikle zamanın önüne geçmiş oluyoruz.

pcb kutusu analizi

Ürünlerinizin yeni nesil seri üretim tekniği ile üretimi, tasarımları ve mühendislik hesapları için formu doldurun, uzmanlarımız ile süreci başlatalım.

Error: Contact form not found.

19.06.2023
844
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
FormBond
FormBond
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1